Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 21 жовтня 2019 року вводиться в дію Кодекс України з процедур банкрутства (далі - Кодекс), який набрав чинності 21 квітня 2019 року.
«Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи» - відповідно до преамбули Кодексу.
Кодекс містить багато положень, що перекликаються зі світовими стандартами та складається із чотирьох книг.
Книга перша "ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА" визначає: терміни, що використовуються у Кодексі; законодавство, що регулює провадження у справах про банкрутство; повноваження і порядок діяльності державного органу з питань банкрутства; заходи щодо запобігання банкрутству боржника-юрособи та позасудові процедури; порядок санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; судові процедури, які застосовуються щодо боржника; порядок розгляду спорів, стороною в яких є боржник; юрисдикцію, підсудність, підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство; порядок оскарження судових рішень у процедурі банкрутства.
Книга друга "АРБІТРАЖНИЙ КЕРУЮЧИЙ" визначає діяльність арбітражного керуючого: вимоги до нього, права та обов’язки, незалежність, порядок відбору та призначення, відповідальність та контроль за діяльністю, порядок припинення діяльності тощо. Також у цій книзі прописуються порядок створення, функції та повноваження саморегулівної організації арбітражних керуючих.
Книга третя "БАНКРУТСТВО ЮРИДИЧНИХ ОСІБ" визначає підстави та порядок відкриття провадження у справі про банкрутство, забезпечення вимог кредиторів, визнання недійсними правочинів боржника, правонаступництво. Окремі розділи присвячено розпорядженню майном боржника, порядку санації боржника, ліквідаційній процедурі, продажу майна в провадженні у справі про банкрутство, порядку закриття провадження у справі про банкрутство та провадженням у справах про банкрутство, пов’язаних з іноземною процедурою банкрутства.
Книга четверта "ВІДНОВЛЕННЯ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ" визначає діяльність арбітражного керуючого у справах про неплатоспроможність фізичної особи та підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Четверта Книга також містить розділи щодо: відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; реструктуризацію боргів боржника; визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника; наслідків закриття провадження у справі про банкрутство; провадження у справах про неплатоспроможність окремих категорій фізичних осіб.
Згідно з ПРИКІНЦЕВИМИ ТА ПЕРЕХІДНИМИ ПОЛОЖЕННЯМИ Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнаються такими, що втратили чинність Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» і Постанова ВРУ «Про введення в дію Закону України «Про банкрутство». Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» втрачає чинність через 1 рік з дня введення в дію цього Кодексу.
Окрім цього, 31 травня 2019 року, у Миколаївському апеляційному суді відбувся семінар на тему: «Новели кодексу України з процедур банкрутства».
Захід організовано відділенням Асоціації правників України в Миколаївській області за підтримки Миколаївського апеляційного суду.
Пресслужба Миколаївського апеляційного суду