Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Щорічно, у третій четвер травня українці відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. В цей урочистий день українці – і дорослі, і малеча – вбираються у свої найкращі вишиванки, аби нагадати про нерозривний зв’язок поколінь, необхідність дбайливо ставитися до всього, що створено народом, аби відчути свою належність до української культури і духовності в будь-якому куточку світу.
Сьогодні, 16 травня 2019 року, працівники та судді Миколаївського апеляційного суду переймаючи кращі традиції започатковані у апеляційному суді Миколаївської області долучились до щорічного свята та підтримали всеукраїнський флешмоб, присвячений дню Вишиванки, та змінили свій офіційний дрес-код на національний.
З самого ранку в суді панував особливий настрій адже у коридорах та кабінетах майоріли працівники в різнобарвних вишиванках.
Цікаво, що День вишиванки в Україні народився в студентських та викладацьких колах. На сьогодні це свято відзначається вже понад 10 років. Вважається, що традиція, яка з часом переросла у День вишиванки, була покладена ініціативою студентки Чернівецького національного університету в 2006 році. Надихнувшись прикладом своїх друзів, які носили національний одяг, вона запропонувала своїм однокурсникам раз на рік приходити в Університет у вишиванці. Ініціатива швидко поширилася по вишам міста, а потім і по всій Україні.
На сьогодні День вишиванки відзначається більш ніж у 50 країнах світу.
Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Кожен регіон України – незрівнянний у техніці виконання унікальних вишиванок. У кожній області можна прослідкувати свої, неповторні вишиванки.
Жіночі сорочки на Миколаївщині вважаються особливими. Їх вирізняє чотирикутний виріз довкола шиї та вільні, без зборок у зап`ясть рукави. Сильно стилізовані рослинні мотиви. Це сосонки, дубове листя і шишки хмелю, різноманітні квіти та квітучі гілки. Притаманними барвами є червоні, чорні та іноді сірі, сіро-блакитні кольори.
Прес-служба Миколаївського апеляційного суду