Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У четвер, 09 грудня 2021 року відбувся круглий стіл щодо впровадження моделі Барнахус в місті Миколаєві, участь в якому взяла помічниця голови Миколаївського апеляційного суду Ірина Дудар.
Ірина Дудар входить до складу робочої групи з питань захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства.
Захід організовано з нагоди відкриття центру для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками.
В дискусії взяли участь заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук, керівниця Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генерального прокурора Юлія Усенко, Представник Верховної Ради України з прав людини, з дотримання прав дитини та сім’ї Оксана Філіпішина, заступник начальника відділу Головного слідчого управління Національної поліції України Олексій Цветков, керівниця програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїра Аветісян, секретар міської ради Дмитро Фалько, віцемер Анатолій Петров, директорка Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віра Гончарук.
Також долучилися представники Миколаївської обласної прокуратури, Координаційного центру з надання правової допомоги, управління ювенальної превенції Національної поліції України, Головного слідчого управління Національної поліції України, депутати міської ради.
Онлайн присутніх привітали заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса, виконавча директорка МБФ "Українська фундація громадського здоров'я" Галина Скіпальська.
Секретар міської ради Дмитро Фалько: "Сьогодні відбувається дійсно визначна подія. Радий, що в Україні впроваджуються сучасні європейські практики допомоги дітям, які зазнали насильства або стали його свідками. Приємно, що саме Миколаїв в авангарді позитивних змін. Сподіваюсь, наш досвід стане у майбутньому прикладом і для інших громад. Разом з міським головою Олександром Сєнкевичем та депутатським корпусом ми доклали максимальних зусиль, аби якнашйвидше реалізувати цей проєкт. Дякую Представництву Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та усім, хто допоміг втілити в життя важливу ініціативу".
Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук відзначив результати роботи команди міського центру соціальних служб та наголосив, що у майбутньому новостворений осередок допоможе врятувати не одне життя.
Заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко: "Сьогодні питання захисту дітей, формування для них безпечного середовища є пріоритетними на рівні держави. Дуже важливо, щоб ініціативи ефективно були реалізовані на місцях. В особі Міністерства внутрішніх справ ви маєте потужну підтримку".
Після вступної частини присутні обговорили шляхи взаємодії та проблеми, які можуть виникнути в процесі роботи. Представлено досвід запровадження моделі Барнахус у Вінницькій області. З презентацією онлайн виступила перша заступниця голови Вінницької облдержадміністрації Наталія Заболотна.
Довідково: Барнахус - це спеціалізований центр для дітей та членів їх сімей, які постраждали від насильства. Насамперед його діяльність орієнтована на створення дружнього середовища, у якому за принципом "єдиного вікна" буде надаватися комплексна соціальна, психологічна, правова та медична допомога. Є можливість перебувати у центрі в умовах безпеки та психоемоційної підтримки цілодобово.
Діти, які стали потерпілими або свідками злочину, потребують особливої підтримки, тож проєкт «Барнахус» має на меті забезпечити:
- безпечне середовище для дітей і підлітків, що стали потерпілими або свідками злочину;
- необхідні умови в одному місці для надання медичної, психологічної, правової допомоги, соціального супроводу, забезпечення інших потреб й інтересів дітей;
- атмосферу, з урахуванням вікових та психологічних особливостей, що сприяє зниженню психологічної напруги та захищає дитину від повторної травматизації під час здійснення необхідних дій у межах кримінального процесу, зокрема під час співбесід зі слідчими. Адже психологічний стан дитини часто має вирішальне значення для успішного отримання необхідної інформації від неї.