flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Довічне позбавлення волі агенту російської розвідки за збір та передачу даних щодо дислокації воєнних об’єктів ЗСУ

17 січня 2024, 10:05

16 січня 2024 року Миколаївський апеляційний суд залишив без змін вирок 42-річному уродженцю м.Одеси, обвинуваченому  за ч.2 ст. 111 КК України та  ч.1 ст. 263 КК України.

Вироком Малиновського районного суду м. Одеси від 22 травня 2023 року, М. засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією всього майна за перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, наданні іноземній державі, іноземній організації та їх представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові , територіальної цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, вчинені в умовах воєнного стану (ч.2 ст. 111 КК України) та у незаконному придбанні та зберіганні вибухових речовин та бойових припасів (ч.1 ст. 263 КК України).

Не погодившись з вироком суду першої інстанції, обвинуваченим М. було подано апеляційну скаргу. Чоловік свою вину в інкримінованих йому кримінальних правопорушеннях не визнав, але визнав, що він підтримує агресію російської федерації та дійсно вчинив дії направлені проти інтересів України.

 

За результатами розгляду справи Миколаївським апеляційним судом постановлено ухвалу, якою вирок Малиновського районного суду м. Одеси залишено без змін, а апеляційну скаргу обвинуваченого М. залишено без задоволення.

 

Довідково: Громадянин М. обвинувачується у тому, що будучи обізнаним про те, що на території України ведений правовий режим – воєнний стан, у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України у березні-квітні 2022 року з власної ініціативи вийшов на зв'язок із представниками спеціальних служб російської федерації та почав виконувати їх завдання щодо збору та передачі інформації щодо об’єктів критичної інфраструктури, дислокації та переміщення військових й військової техніки, тобто здійснив інтелектуальний перехід на бік ворога.

Вступив у співробітництво із представниками головного управління генерального штабу збройних сил російської федерації.

У період з квітня по травень 2022 року здійснив об’їзд можливих місць дислокації військ та техніки Збройних сил України та території Одеси та Одеської області та передав інформацію про місце дислокації військ  «куратору» спецслужб російської федерації.

Громадянин знаходячись у м. Одесі, придбав у невстановленої особи вибухові речовини, та бойові припаси, які у дорожній сумці перемістив до напівзруйнованої будівлі. Надалі, зберігав за вказаним місцем вибухові речовини та бойові припаси до їх вилучення співробітниками правоохоронного органу України.