flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інспектори служби інспекторів ВРП продовжать ознайомлення з європейським досвідом дисциплінарних проваджень стосовно суддів

13 вересня 2018, 13:09

Проектом міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» організовано навчальну програму професійного зростання для інспекторів Вищої ради правосуддя.

Навчальна програма на тему «Дисциплінарні процедури як інструмент сприяння незалежності та підзвітності суддів» триватиме 16−23 вересня 2018 року у місті Бухаресті (Румунія), у ній візьме участь група інспекторів ВРП у складі 12 учасників. Виконавцями програми є Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) та американська неурядова організація World Learning, Inc.

Нагадаємо, що зазначений навчальний проект було розпочато у лютому 2018 року, коли Румунію відвідала перша група інспекторів ВРП на чолі з керівником служби інспекторів ВРП Володимиром Куценком.

Мета навчального візиту − ознайомлення новопризначених інспекторів Вищої ради правосуддя з європейським досвідом здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів.

Під час навчальної поїздки інспектори ВРП зможуть отримати нові професійні знання і навички, що дасть змогу сформувати мережу контактів для поширення та застосування міжнародного досвіду в Україні.

Зокрема, навчальна програма спрямована на вдосконалення знань її учасників та розуміння міжнародних та європейських стандартів процедур притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, що сприятиме підтримці незалежності та підзвітності суддів в Україні.

Очікується, що учасники навчальної програми отримають важливі поради та знання для вдосконалення професійних навичок, пов’язаних із попередньою перевіркою дисциплінарних скарг на предмет їх прийнятності, перевіркою фактів неналежної поведінки суддів, аналізом та узагальненням результатів таких перевірок, та складанням проектів висновків за їх наслідками.

Окрім того, інспектори ВРП матимуть можливість ознайомитись з особливостями історичного та соціально-політичного розвитку сектору юстиції Румунії, структурою, функціями, завданнями та роллю Вищої ради судівництва при порушенні дисциплінарного провадження щодо суддів, процесуальної незалежності та автономії інспекторів, міжнародними стандартами дисциплінарного провадження, балансом підзвітності та незалежності суддів, застосуванням санкцій до судді, процедурою розслідування справ стосовно суддів, здійсненням попередньої перевірки дисциплінарних скарг та проведенням перевірок фактів неналежної поведінки суддів, основними процедурами здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів, компетентностями судових інспекторів.

Після завершення навчальної програми інспектори ВРП, використовуючи отриманий досвід, повинні сформувати списки прикладів, моделей і підходів до здійснення перевірок скарг та розслідування судової поведінки для з’ясування підстав притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, тобто власний план дій, який може бути застосований в Україні.

Довідково. Проект «Навчальні програми професійного зростання» призначений для ознайомлення учасників з устроєм американського та європейських суспільств, налагодження професійних та культурних зв’язків між українськими, американськими та європейськими громадами, розвитку приватно-державних партнерств та вивчення американського і європейського досвіду. Донором проекту є Уряд Сполучених Штатів Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він здійснюється відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво від 7 травня 1992 року.

 

 Джерело: ВРП