flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Розгляд апеляційної скарги у справі «2 травня» перенесено на 05 жовтня 2018 року

10 вересня 2018, 14:07

У провадженні Апеляційного суду Миколаївської області знаходиться кримінальне провадження за апеляційною скаргою прокурора відділу прокуратури Одеської області Купріної І.В. на вирок Іллічівського міського суду Одеської області від 18 вересня 2017 року відносно Альошина О.А., Власенка В.С., Глізнуци С.А., Грищука Є.В., Гулія Є.Б., Дзюбенка О.О., Довженкова С.О., Ємелянова М.І., Зайцева О.І., Зібницького В.В., Ковшова П.В., Корчинського С.М., Мефьодова Є.І., Михайлова В.Г., Романюка В.В., Рудика С.М., Сакаукова М.В., Шапки О.В., яким останніх виправдано за ч.2 ст. 294 КК України, та Суханова О.М. виправдано за ч.2 ст.294, ч.2 ст.263 КК України, у зв'язку з недоведеністю, що кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченими.

Сьогодні, 10 вересня 2018 року о 10.00 год., відбулось чергове судове засідання по даній справі, в якому колегія суддів розглянула заяву захисника Каркіщенка А.В. про відвід головуючого судді – Міняйла М.П. з підстав передбачених п. 4 ч. 1 ст. 75 КПК України.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, апеляційним судом Миколаївської області постановлено ухвалу про відмову у задоволенні заяви захисника Каркіщенка А.В про відвід головуючого у зв’язку з відсутністю підстав для такого відводу.

Однак, розпочати розгляд справи по суті колегії суддів апеляційного суду Миколаївської області не вдалося, оскільки в судове засідання з 19 виправданих осіб прибуло лише 9 осіб. Також, не з'явились і деякі захисники.

Так, відповідно до ч.4 ст. 401 КПК України обвинувачений підлягає обов’язковому виклику в судове засідання для участі в апеляційному розгляді, якщо в апеляційній скарзі порушується питання про погіршення його становища або якщо суд визнає обов’язковою його участь, а обвинувачений, який утримується під вартою, - також у разі, якщо про це надійшло його клопотання.

Оскільки в апеляційній скарзі прокурор ставиться питання про погіршення становища виправданих, а саме: прокурор вважає, що вирок суду першої інстанції яким їх виправдано за вказаними вище статтями КК України у зв’язку з недоведеністю, що кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченими - скасувати, то їх участь у апеляційному провадженні є обов’язковою. Тому прийнято рішення про перенесення розгляду справи на 10.00 год., 05 жовтня 2018 року для виклику і прибуття всіх учасників провадження до апеляційної інстанції.

 

 Прес-служба Апеляційного суду Миколаївської області