flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Розпочалося виїзне засідання Консультативної ради голів судів при Вищій раді правосуддя

06 липня 2018, 13:38

Засідання проходить за підтримки Україно-канадського проекту підтримки судової реформи в Україні. Участь у заході беруть більшість членів Вищої ради правосуддя. Із вітальним словом до учасників заходу звернулися Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, заступник Голови Верховного Суду Богдан Львов, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна, Голова Ради суддів України Олег Ткачук, керівник Україно-канадського проекту підтримки судової реформи в Україні Любомир Маркевич.

Звертаючись до учасників заходу, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, зокрема, наголосив, що зміни, які сьогодні відбуваються у системі правосуддя, мають забезпечити функціонування судової влади відповідно до суспільних очікувань щодо незалежного та справедливого суду, а також європейської системи цінностей та стандартів захисту прав людини. Водночас систему правосуддя необхідно вибудувати так, щоб вона функціонувала таким чином, аби кожен суддя відчував себе захищеним та мав усі умови для належного та ефективного виконання своїх завдань і функцій щодо здійснення правосуддя. Голова ВРП зазначив, що реалізація цих завдань буде можливою лише за умови об’єднання зусиль усіх представників судової влади та здійснення належної комунікації всередині системи правосуддя, зауваживши, що з цією метою проводиться засідання Консультативної ради голів судів при Вищій раді правосуддя, на якому судді та очільники органів суддівського врядування та самоврядування мають змогу обговорити актуальні питання здійснення судової реформи та проблеми судової влади, а також визначити «стратегічні та тактичні» завдання на найближчий час.

Учасники засідання обговорять пропозиції до проекту Положення про Державну судову адміністрацію України та проекту Положення про територіальне управління Державної судової адміністрації України, які презентував на заході Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк. Доповідь щодо проекту Порядку надання Радою суддів України методичної допомоги органам суддівського самоврядування та здійснення контролю за організацією роботи судів представить колегам Голова Ради суддів України Олег Ткачук.

Джерело: ВПР