flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Розпочався ознайомчий візит делегації ВРП до Канади

14 травня 2018, 10:17

За сприяння Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи в Україні представники Вищої ради правосуддя з 11 по 22 травня 2018 року відвідають Канаду з метою ознайомлення з кращими канадськими практиками у сфері правосуддя, які можливо було б адаптувати для застосування в Україні. 

 До складу делегації увійшли Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, члени ВРП Тетяна Малашенкова, Віктор Шапран, Наталя Волковицька, Андрій Бойко, Микола Худик, керівник секретаріату ВРП Сергій Пушкар.

 У рамках візиту планується ознайомитись із функціонуванням судової системи Канади, діяльністю установ, чиї функції співпадають або подібні до ролі ВРП;обговорити питання здійснення правосуддя, взаємодії органів державної влади щодо роботи судової системи та незалежності і відповідальності суддів. 

 Учасники візиту матимуть можливість дізнатися про поточну роботу над покращенням доступу до правосуддя в Канаді, а також про практику роботи виїзних судів. 

Члени делегації зможуть детально ознайомитися з розподілом повноважень органів державної влади Канади відповідно до Конституції, процедурою призначення суддів та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

 Одне з головних питань порядку денного візиту − роль Верховного Суду Канади в процесі гарантування незалежності, підзвітності, неупередженості судової влади.

 Окремим блоком заплановано ознайомлення з діяльністю Ради суддів Канади, процесом розгляду скарг на суддів, електронною системою спілкування суддів.

 Під час візиту очікується проведення зустрічей представників України з Головою Верховного Суду Канади Річардом Вагнером та керівником апарату Верховного Суду Канади Роджером Білодо, з виконавчим директором Ради суддів Канади, старшим радником юстиції Норманом Сабуріном та начальником управління комунікацій і стратегічних питань Ради суддів Канади Джоанною Лапорт, суддями, працівниками апарату, представниками служби шерифів тощо.

 Довідково: основна мета Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи в Україні – ефективне сприяння незалежності і незаангажованості судів для відновлення довіри громадськості до судової системи.

Проект впроваджуватиметься двома установами: Національним суддівським інститутом Канади (головний виконавець) та Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади.

 Фінансування Проекту здійснює Міністерство закордонних справ Канади.

Партнери Проекту з української сторони:

Вища рада правосуддя;

Верховний Суд;

Вища кваліфікаційна комісія суддів України;

Національна школа суддів України;

Рада суддів України;

Державна судова адміністрація України;

суди.

 Проект здійснюватиме свою діяльність в пілотних регіонах, особливо в питаннях комунікації, підтримки голів судів та  судового адміністрування (Одеса, Запоріжжя, Івано-Франківськ та Хмельницький).

 Орієнтовна тривалість Проекту становитиме п’ять років − з квітня 2016 року до березня 2020 року.

 Джерело:Вища рада правосуддя