Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Народні депутати запропонували два альтернативні до президентського проекти про антикорупційний суд

10 січня 2018, 11:13
Видання: Закон і Бізнес         
Дата видання: 09 січня 2018 року

Відповідні законопроекти зареєстровані у Верховній Раді під №7440-17440-2, передає «Закон і Бізнес».

На відміну від президентського законопроекту№7440, в них, зокрема, виписані інші вимоги до кандидатів на посади антикорупційних суддів.

Так, президентським законопроектом передбачено, що на посаду суддів антикорупційного суду може претендувати особа, яка має значний досвід здійснення у міжнародних міжурядових організаціях чи міжнародних судових установах за кордоном професійної діяльності у сфері права з питань

протидії та боротьби із корупцією; володіє знаннями та практичними навичками застосування сучасних міжнародних антикорупційних стандартів і найкращих світових практик у сфері протидії та боротьби із корупцією, практики Європейського суду з прав людини і водночас має стаж роботи на посаді судді не менше 5 років; або має науковий ступінь у сфері права та стаж наукової роботи у сфері права щонайменше 7 років; або має досвід професійної діяльності адвоката, у тому числі щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення щонайменше 7 років; чи має сукупний стаж (досвід) професійної діяльності судді, науковця та адвоката щонайменше 7 років.

У свою чергу законопроектом № 7440-2 запропоновано допускати для участі в конкурсі на посаду судді Вищого антикорупційного суду кандидатів, які досягли 35-ти років, мають стаж роботи суддею 5 років, або стаж наукової роботи у сфері права чи досвід адвокатської діяльності не менше 7 років, або сукупний стаж роботи суддею, науковцем чи адвокатом 7 років.

Згідно з проектом № 7440-1 кандидат на посаду судді Вищого антикорупційного суду повинен мати 10 років стажу роботи або суддею, або адвокатом, або науковцем, або прокурором. Або ж мати сукупний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності) суддею, адвокатом, науковцем, прокурором.

 У пояснювальній записці до проекту № 7440-2 зазначено, що документом «пропонується передбачити, що Вищий антикорупційний суд здійснює кримінальне провадження щодо кримінального правопорушення, досудове розслідування якого проводилося Національним антикорупційним бюро України або територіальним управлінням НАБУ». Водночас президентським проектом передбачено, що антикорупційний суд розслідуватиме справи, підслідні і НАБУ, і Нацполіції, і ДБР.