flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Рада відхилила запровадження інституту умовного звільнення від відбування покарання

04 жовтня 2018, 10:01

Верховна Рада відхилила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням», заветований Президентом України Петром Порошенко. Про це пише «Укрінформ».

За вето Президента проголосували 40 депутатів, за подолання вето - 32 депутатів при 226 мінімально необхідних

Законом планувалося запровадження нового правового інституту умовного звільнення від відбування покарання. Передбачалося, що умовне звільнення від відбування покарання застосовуватиметься до засудженого, який відбуває покарання у вигляді довічного позбавлення волі, якщо судом буде визнано, що він не потребує подальшого відбування цього покарання і фактично відбув не менше 20 років позбавлення волі, та за відсутності у нього злісних порушень встановленого порядку відбування покарання протягом останніх трьох років.

Щодо засуджених до довічного позбавлення волі – умовно звільнених судом від відбування покарання, встановлювався адміністративний нагляд строком на 10 років, після закінчення якого засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Зазначимо, омбудсмен також підтримала відхилення цього законопроект. Вона заявила, що у документі немає необхідності, оскільки існує інститут помилування засуджених.

 

 

Джерело: «Українське Право»