flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

КС може дозволити касаційне оскарження адмінштрафів

19 вересня 2018, 14:45

Рішення апеляційної інстанції у справах про адміністративні правопорушення стає остаточним і набирає сили негайно після винесення. А як же право на касаційний розгляд, гарантований Конституцією?

На цьому тижні перший сенат Конституційного Суду почав з’ясовувати, чи відповідає Основному Закону положення ч.10 ст.294 Кодексу про адміністративні правопорушення. Автор конституційної скарги доводить, що позбавлення права на касаційне оскарження суперечить припису п.8 ч.2 ст.129 Конституції. Хоча це положення містить пряму вказівку, що таке право надається у випадках, установлених законом.

Єдина зачіпка — практика Європейського суду з прав людини, адже він прирівнює адміністративне стягнення до покарання за своєю суттю. Отже, на такі провадження поширюються і гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Утім, і в самому ЄСПЛ не воднораз зазначали, що держави мають право самостійно визначати, які судові рішення підлягають касаційному перегляду. Тож перспективи визнання спірного положення неконституційним дуже примарні.

 

Джерело: «Закон і Бізнес»